Jakie legginsy do wspinaczki?
Read Time:3 Minute, 45 Second

Jakie legginsy do wspinaczki?

0 0

Wspinaczka to może nie jest zbyt popularna forma spędzania wolnego czasu, ale jednak jak mało która wymaga dokładnego przygotowania się do niej. Nie można też zapomnieć o przygotowaniu fizycznym, które jest bardzo istotne i sprawia, że łatwiej wspina się po kolejnych przeszkodach. Niektórzy wspinają się w zwykłych spodniach czy spodenkach, ale nie jest to najlepszym rozwiązaniem. Legginsy termoaktywne są o wiele lepszą alternatywą, a my z kolei postanowiliśmy przeanalizować to pod kątem ich użyteczności. Aby się dowiedzieć więcej, zachęcamy do lektury poniższego tekstu.

Legginsy do wspinaczki powinny być elastyczne i bezpieczne

Nie ma nic gorszego niż wspinanie się w ubraniach, które krępują ruchy. Trzeba podkreślić, że na szczęście w ostatnich latach znacznie poprawiły się możliwości w tej kwestii. Odzież termoaktywna stała się prawdziwym sprzymierzeńcem sportowców, dzięki czemu mogą podnieść swój poziom odrobinę wyżej i tym samym mieć jeszcze większą frajdę ze wspinania. Należy powiedzieć, że spodnie nie powinny ograniczać osoby wspinającej się. Podczas wspinaczki zdecydowana większość ruchów wymaga ogromnej elastyczności i sprawności, która musi być uprzedzona ciężkim treningiem.

Osoby kochające wspinaczkę powinny pamiętać, że odzież termoaktywna do wspinaczki zdecydowanie sprawdza się i tym samym jak najbardziej należy zawsze o niej pamiętać. Elastyczność to jedno, ale takie spodnie muszą również dawać bezpieczeństwo zawodnikowi. Może przecież zdarzyć się, że zawodnik uderzy się podczas wspinania, więc legginsy do wspinaczki muszą zabezpieczać kolana oraz inne wrażliwe miejsca, które narażone są na uszkodzenia.

Dobrej klasy spodnie są wyposażone w gumę, która powinna być płaska i szeroka. Należy zwrócić uwagę na to, że absolutnie nie może rolować się pod uprzężą oraz uciskać ciała. Dużym plusem jest to, że legginsy na wspinaczkę można zakupić też w wersji dłuższych spodni, które można również podwinąć i tym samym zapewnić większą swobodę ruchów. Nie można też zapomnieć o tym, że takie spodnie posiadają klin w kroku.

legginsy do wspinaczkiWarto przeczytać również: Nowa kolekcja North Face – idealne rozwiązanie na ściankę wspinaczkową

Obecnie jest wiele modeli odzieży jaką są legginsy sportowe. Tym samym każdy może wybrać takie spodnie jakie mu odpowiadają. Chcąc zdecydować się na określoną odzież sportową na wspinaczkę, warto zwrócić uwagę, że są też pewne alternatywy w postaci spodni bawełnianych, które zabezpieczą odpowi

ednio nasze nogi.

Producenci tworzą coraz więcej modeli, które nie są jednolite i dzięki osoby chcące wyróżnić się podczas wspinaczki mogą pokazać swój charakter. Takie legginsy damskie mogą być zarówno do kolan, jak i do kostek. Jak najbardziej jest więc wybór, dlatego panie powinny dokładnie zastanowić się przed ostatecznym wyborem legginsów.

Jeżeli chodzi o materiał, który wykorzystuje się do produkcji takich spodni, to jako dodatki preferuje się spandex i elastan. Sprawiają, że spodnie są trwalsze oraz bardziej elastyczne. Wracając jeszcze na chwilę do kolorystyki takich spodni, to należy powiedzieć, że można zakupić też spodnie z różnego rodzaju aplikacjami, które będą w jeszcze większym stopniu odróżniać kobiety kochające wspinaczkę.

Legginsy do wspinaczki powinny być również wytrzymałe

Decydując się na zakup określonych legginsów, trzeba też pamiętać o tym, że świetnym uzupełnieniem będzie biustonosz sportowy do wspinaczki. Ważne jednak jest to, żeby wybierać odzież wspinaczkową dobrych firm, które wkładają sporo trudu w to, aby produkowana odzież była wysokiej jakości. Nie ma nic gorszego niż legginsy, które rozpadną się po kilku treningach. Będzie to strata pieniędzy oraz czasu, który poświęciliśmy na wybranie takiego modelu.

Najlepszym krokiem w celu wybrania najlepszych legginsów będzie zapoznanie się z opiniami innych klientów, którzy w przeszłości decydowali się na podobne modele. Wybór lekkich, wytrzymałych oraz praktycznych legginsów do wspinaczki nie powinien być żadną trudnością zarówno dla pań, jak i panów. Najważniejsze jest jednak to, aby po prostu nie były to legginsy kupowane tylko i wyłącznie pod wpływem niskiej ceny.

Wspinaczka sportowa to bardzo trudny sport, który wymaga wiele siły, ale i również precyzji. Należy robić wszystko, aby spodnie miały miejsce na szczoteczkę do czyszczenia chwytów. Istotne jest to, aby osoba wspinająca się zawsze miała woreczek na magnezję w celu natychmiastowego wyregulowania uchwytu. Dobrej klasy spodnie muszą zapewniać wygodę w każdych warunkach, jednak nie ma lepszego miejsca do ich przetestowania jak trening na panelu albo w terenie.

Legginsy do wspinaczki nie muszą być też bardzo drogie. Należy oczywiście pamiętać o tym, aby miały szeroki pas, który jest wygodny pod uprząż. Taki model świetnie sprawdzi się na skałach, ale i na ściance wspinaczkowej. Oczywistym jest to, że warunki zewnętrzne są różne, ponieważ w hali temperatura jest raczej stała, a przede wszystkim nie ma opadów deszczu, natomiast warunki atmosferyczne na zewnątrz mogą płatać figla. Wytrzymałe legginsy do treningu czy też na zawody to też oszczędność w długiej perspektywie czasowej, ponieważ nie trzeba kupować kilku par.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
North Face Previous post Nowa kolekcja North Face – idealne rozwiązanie na ściankę wspinaczkową
Jakie buty do biegania w górach Next post Jakie buty do biegania w górach?