Trening brzucha – jaki wybrać oraz ile powinien trwać?
Read Time:2 Minute, 15 Second

Trening brzucha – jaki wybrać oraz ile powinien trwać?

0 0

Każdy trening wytrzymałościowy zawiera trening brzucha, często jako odrębny zbiór ćwiczeń, do wykonywania nawet poza daną jednostką treningową. Treningi na mięśnie brzucha mają wiele odmian, niektóre z nich rzeczywiście odchudzają, inne modelują mięśnie tej części ciała. Jaki trening na brzuch wybrać, by osiągnąć swój cel?

Jaki trening na spalanie brzucha? 

Trening na płaski brzuch nie musi ogniskować się w sposób celowany na tychże mięśniach. Niezwykle skutecznym narzędziem i coraz popularniejszym jest intensywny trening pośladków. Polega on na wykonywaniu od kilku do kilkunastu ćwiczeń. Ćwiczący zakłada sobie określoną ilość powtórzeń ćwiczeń w serii, powtórzeń serii albo określa czas pracy. Trening siłowy oraz sylwetkowy bazuje najczęściej na wskazanej ilości powtórzeń.

Domowy trening na brzuch bardzo często łączy się właśnie z treningiem obwodowym. Stosunkowo łatwy w realizacji, bazuje na motoryce ciała nie wymaga więc wiele miejsca i przyrządów. Trening brzucha w domu może być w pełni skuteczny i satysfakcjonujący.

Trening brzucha dla początkujących 

Treningi na płaski brzuch mają przede wszystkim charakter aerobowy. Doskonale sprawdzą się na początek przygody z ćwiczeniami. Plan treningu na brzuch osoby początkującej powinien zawierać:

  • klasyczne brzuszki tzw. crunch
  • podnoszenie nóg na wysokość talii
  • spinanie brzucha w leżeniu z uniesionymi nogami do kąta 90 stopni
  • alternatywne podnoszenie razem i osobno nóg w leżeniu
  • skośne spięcia brzucha, unoszenie tułowia do przeciwnej nogi w leżeniu
  • deska z przechodzeniem do pozycji V
  • przyciąganie nóg do bioder w pozycji deski

Ile powinien trwać trening brzucha? 

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Czas treningu na mięśnie brzucha zależy od oczekiwanego efektu i czasu, jaki można poświęcić na ćwiczenia. Jeżeli trening na mięśnie brzucha jest elementem treningu na masę będzie skuteczny już przy 45 minutach. Trening o charakterze redukcyjnym na brzuch powinien trwać ok. 20 minut, natomiast trening mający na celu rzeźbę powinien trwać do 1 h.

Do przeczytania: https://totem.org.pl/trening-funkcjonalny-co-to-jest-na-czym-polega-i-dla-kogo/

Trening brzucha ile razy w tygodniu?

Trening brzucha jak często powinno się go wykonywać? Uznaje się, że amator i miłośnik sportu może trenować od 3-5 razy w tygodniu. Zatem czy trening brzucha można robić codziennie? Tak, ale o różnym stopniu intensywności. Powodzenie ćwiczeń na brzuch zależy od ich urozmaicenia i objęcia ćwiczeniami wszystkich mięśni brzucha. W przypadku codziennego treningu wystarczy 15 minut urozmaiconego treningu.

Ile kalorii spala trening brzucha?

Ilość spalonych kalorii podczas treningu mięśni brzucha zależy od intensywności poszczególnych ćwiczeń oraz tempa powtórzeń. 30 minut wykonywania intensywnie brzuszków pomoże w spaleniu ok. 250 kcal. Liczba spalonych kalorii zależy również od wagi ciała. Efekt treningu zależy również od sposobu odżywiania ćwiczącego. Co jeść po treningu brzucha? Lekki posiłek bogaty w białko i węglowodany, zawierające łatwo przyswajalne cukry proste. Posiłek po treningu powinien nastąpić w ciągu jednej godziny od zakończenia sesji.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Trening pośladków Previous post Trening pośladków – ile razy w tygodniu trenować by mieć efekt?
Dieta sportowca Next post Dieta sportowca – co jeść by mieć siłę na treningi